Basın Bültenleri

1.Mali Genel Kurul Toplantısı 20 Ocak 2007 Cumartesi günü Ankara Dedeman Oteli'nde gerçekleşecek

1.Mali Genel Kurul Toplantısı 20 Ocak 2007 Cumartesi günü Ankara Dedeman Oteli'nde gerçekleşecek

  • 20 Ocak 2007 Cumartesi günü Ankara Dedeman Oteli'nde düzenlenecek olan 1.Mali Genel Kurul Toplantısı ile ilgili basın bültenini ekte değerlendirmelerinize iletmekteyiz.
  • 19.01.2007
Türkiye Golf Federasyonu, ilk özerk Mali Genel Kurulu'nu gerçekleştirdi

Türkiye Golf Federasyonu, ilk özerk Mali Genel Kurulu'nu gerçekleştirdi

  • Türkiye Golf Federasyonu 1. Olağan Mali Genel Kurulu, çoğunluğu Erzurum, Ağrı ve Ardahan'dan gelen 128 delege ile Ankara'da 20 Ocak 2007 tarihinde saat 10:00'da Ankara Dedeman Oteli Opal Salon'da ve Spordan Sorumlu Devlet Eski Bakanı Sayın Fikret Ünlü'nün de katılımıyla gerçekleştirildi.
  • 22.01.2007
Basın Bülteni

Basın Bülteni

  • Son günlerin popüler konulardan biri olan 'küresel ısınma' ile ilgili konuşma ve tartışmalarda golf sporu ve Türkiye'deki golf sahalarının da gündeme geldiğini üzülerek görmekteyiz. Bazı çevrelerce abartılarak verilen rakamlar ne yazık ki görsel ve yazılı medyada 'dünyanın suyunu golf tüketiyor' biçiminde yer almakta, ülkemizde emekleme dönemindeki bu spor haksız bir şekilde hedef tahtasına konulmak istenmektedir.
  • 06.02.2007
Ahmet Ağaoğlu iddialara fotoğraflı yanıt verdi

Ahmet Ağaoğlu iddialara fotoğraflı yanıt verdi

  • Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, son günlerde Belek ormanı ile ilgili yapılan spekülasyonlara fotoğraflı yanıt verdi.
  • 20.11.2007ALO 145 SPORCU DANIŞMA HATTI BİLGİLENDİRME
2020-08-26

Antrenörlerin gelişimine katkı sağlamak ve çalışmalarına bilimin ışığı altında rehberlik etmek amacıyla hazırlanarak yürürlüğe giren yeni Antrenör Eğitimi Yönetmeliğine göre Antrenör Eğitim Sistemi Temel (Teorik) ve Uygulama Eğitimi olarak 2 aşamadan oluşmaktadır. Temel Eğitim uzaktan eğitim modeli ile Anadolu Üniversitesi ile imzalanan protokol kapsamında Açıköğretim Fakültesi bünyesinde yürütülecektir. Temel Eğitimi ve Sınavı 90 gün olarak planlanmış olup 10 gün başvuru-2 ay 10 gün eğitim–10 gün sınav ve değerlendirme süreci olarak belirlenmiştir.  Antrenörlük mesleğine adım atmak isteyenlerin ve mevcut antrenör belgesinin kademesini yükseltmek isteyenlerden muafiyet hakkı bulunmayanların Temel Eğitim başvuruları 26 Ağustos-06 Eylül 2020 tarihleri arasında e-Devlet Kapısı-GSB-Spor Bilgi Sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir.  Temel Eğitimde başarılı olan adaylar ilgili federasyonca açılacak olan uygulama eğitimine katılacak olup uygulama eğitimi ve sınavında başarılı olmaları halinde antrenör belgelerini alabileceklerdir.Detaylı bilgi için http://sporegitim.gsb.gov.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

2020-08-07

Üniversitelerin Spor Bilimleri Fakültelerine Öğrenci Alımı

Üniversitelerin Spor Bilimleri Fakültelerine ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokullarına Özel Yetenek Seçme Değerlendirme Sistemi ile 2020-2021 dönemi için öğrenciler alınacaktır. Akdeniz Üniversitesi Golf branşlarında faaliyet gösteren öğrencilere ek değerlendirmeler yapmaktadır. Federasyonumuz bünyesinde eğitimlerini tamamlamış ve/veya derece yapmış olan sporcularımızın bu haktan yararlanmaları için ilgili üniversitelerin internet sitelerinden takip etmeleri gerekmektedir. Detaylı bilgi için http://www.akdenizsporbilimleri.com/ sayfasından ulaşabilirsiniz.     

 

Duyuruların Devamı İçin Tıklayın