Justin Rose hız kesmiyor

Justin Rose hız kesmiyor

Antalya’da bu yıl altıncı kez yapılan Turkish Airlines Open’da son şampiyon Justin Rose ikinci raund sonunda 130 vuruşla zirveye yerleşti. Rose’un iki vuruş gerisinde Tom Lewis, Danny Willett ve Thorbjorn Olesen ikinciliği paylaştı.

Avrupa Turu Rolex Series kapsamında Regnum Carya Golf Kulübü’nde düzenlenen 7 milyon dolar toplam ödüllü Turkish Airlines Open’da son şampiyon Justin Rose ikinci gün sonunda liderliğe yükseldi. İkinci raunda ilk günün lideri Paul Dunne’un bir vuruş gerisinde başlayan İngiliz oyuncu ilk dokuzda yaptığı dört birdie ile momentumu ele geçirdi.

4 par’lık 10. çukurda bogey yapmasına rağmen son sekiz çukurda üç birdie’ye daha imza atan Rose, ikinci raundu da ilk raund gibi 65 vuruşla (-1) bitirdi ve 37 çukur sonunda toplamda 130 vuruşla liderliğe yerleşti. Avrupa Turu’nda 11. şampiyonluğunu arayan tecrübeli oyuncu turnuvayı kazandığı takdirde yeniden dünya sıralamasında 1 numaraya yükselecek. Günün büyük bölümünde Justin Rose ile liderliği paylaşan 2016 Turkish Airlines Open şampiyonu Thorbjorn Olesen, son çukurda bogey yapınca ikinci raundu 67 vuruşla bitirdi. Danimarkalı oyuncu, -8 oynayarak bu yılki turnuvanın en iyi skorunu yapan İngiliz Tom Lewis ve 2016 Masters şampiyonu Danny Willett ile toplamda 132 vuruşla ikinciliği paylaştı. Tom Lewis’in ardından ikinci raundun en iyi skoru 64 vuruşla (-7) günü bitiren Hideto Tanihara’dan geldi.

Türk Hava Yolları’nın kendisine sağladığı wild card’la Antalya’da mücadele eden Japon oyuncu ilk güne göre sıralamada 34 basamak yükselerek 17.liğe geldi. İkinci raundu 71 vuruşla bitiren ilk günün lideri İrlandali Paul Dunne ise sıralamada 11. sıraya geriledi.

Turkish Airlines Open’da mücadele eden Türk profesyonel gofçü Ali Altuntaş, dört birdie ve iki bogey yaptığı ikinci raundu 69 vuruşla (-2) bitirdi.

Turkish Airlines Open şampiyonu Pazar günü oynanacak dördüncü raundun sonunda belli olacak.
ALO 145 SPORCU DANIŞMA HATTI BİLGİLENDİRME Duyuruların Devamı İçin Tıklayın