TGF Türkiye Golf Turu 1. Ayak Turnuvası’nda İlk Raund Tamamlandı

TGF Türkiye Golf Turu 1. Ayak Turnuvası’nda İlk Raund Tamamlandı

Türkiye Golf Federasyonu'nun 2020 faaliyet programında yer alan TGF Türkiye Golf Turu, Antalya Belek’te birinci raund müsabakasıyla başladı.

Toplam 10 ayaktan oluşan Türkiye Golf Turu’nun 1. Ayak mücadelesinde National AGGA, İstanbul Golf Kulübü, İstanbul Gençler Golf Akademisi, Serik BGA, Sueno Golf Kulübü, National BGK, Bodrum Golf Kulübü, Kemer Golf Kulübü ve Ant. Bahçehir’den toplamda 9’u kadın toplam 21 sporcu sahaya çıktı.

Kaya Palazzo Golf Sahası’nda oynanan müsabakanın ilk raundunda erkekler grossda National AGGA’dan Taner Yamaç 66 (-5) gross skorla birinci, İstanbul Golf Kulübü’nden Can Gürdenli 69 (-2) gross skorla ikinci, National AGGA’dan Orkunhan Kaplan 71 (par) gross skorla üçüncü sırada yer aldı.

Kadınlar grossda Ant. Bahçeşehir’den İrem Demir 76 (+5) gross skorla birinci, National BGK’dan Petek Peker 77 (+6) gross skorla ikinci, Kemer Golf Kulübü’nden Sude Bay ve Mira İçgören 80’er (+9) gross skorla üçüncülüğü paylaştı. 

TGF Türkiye Golf Turu 1. Ayak ikinci raund mücadelesi 19 Ocak Pazar günü (yarın) Kaya Palazzo Golf Sahası’nda devam edecek.
ALO 145 SPORCU DANIŞMA HATTI BİLGİLENDİRME
2020-08-26

Antrenörlerin gelişimine katkı sağlamak ve çalışmalarına bilimin ışığı altında rehberlik etmek amacıyla hazırlanarak yürürlüğe giren yeni Antrenör Eğitimi Yönetmeliğine göre Antrenör Eğitim Sistemi Temel (Teorik) ve Uygulama Eğitimi olarak 2 aşamadan oluşmaktadır. Temel Eğitim uzaktan eğitim modeli ile Anadolu Üniversitesi ile imzalanan protokol kapsamında Açıköğretim Fakültesi bünyesinde yürütülecektir. Temel Eğitimi ve Sınavı 90 gün olarak planlanmış olup 10 gün başvuru-2 ay 10 gün eğitim–10 gün sınav ve değerlendirme süreci olarak belirlenmiştir.  Antrenörlük mesleğine adım atmak isteyenlerin ve mevcut antrenör belgesinin kademesini yükseltmek isteyenlerden muafiyet hakkı bulunmayanların Temel Eğitim başvuruları 26 Ağustos-06 Eylül 2020 tarihleri arasında e-Devlet Kapısı-GSB-Spor Bilgi Sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir.  Temel Eğitimde başarılı olan adaylar ilgili federasyonca açılacak olan uygulama eğitimine katılacak olup uygulama eğitimi ve sınavında başarılı olmaları halinde antrenör belgelerini alabileceklerdir.Detaylı bilgi için http://sporegitim.gsb.gov.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Duyuruların Devamı İçin Tıklayın