TGF Türkiye Golf Turu 1. Ayak müsabakasında İkinci Raund Sona Erdi

TGF Türkiye Golf Turu 1. Ayak müsabakasında İkinci Raund Sona Erdi

Türkiye Golf Federasyonu'nun 2020 faaliyet programında yer alan TGF Türkiye Golf Turu 1. Ayak mücadelesi Antalya Belek’te devam ediyor.

Toplam 10 ayaktan oluşan TGF Türkiye Golf Turu’nun 1. Ayak mücadelesinde National AGGA, İstanbul Golf Kulübü, İstanbul Gençler Golf Akademisi, Serik BGA, Sueno Golf Kulübü, National BGK, Bodrum Golf Kulübü, Kemer Golf Kulübü ve Ant. Bahçehir’den toplamda 9’u kadın toplam 21 sporcu mücadelelerini sürdürdü.

Kaya Palazzo Golf Sahası’nda oynanan müsabakanın ikinci raundunun ardından erkekler grossda National AGGA’dan Taner Yamaç toplamda 138 (-4) gross skorla birinci, aynı kulüpten Orkunhan Kaplan 144 (+2) gross skorla ikinci, İstanbul Golf Kulübü’nden Can Gürdenli 146 (+4) gross skorla üçüncü sırada yer aldı.

Kadınlar grossda Ant. Bahçeşehir’den İrem Demir toplamda 157 (+15) gross skorla birinci, Kemer Golf Kulübü’nden Sude Bay 158 (+16) gross skorla ikinci, National BGK’dan Petek Peker 160 (+18) gross skorla üçüncü basamakta bulunuyor.

TGF Türkiye Golf Turu 1. Ayak mücadelesinin final raundu 20 Ocak Pazartesi günü (yarın) Kaya Palazzo Golf Sahası’nda oynanacak.
ALO 145 SPORCU DANIŞMA HATTI BİLGİLENDİRME
2020-08-26

Antrenörlerin gelişimine katkı sağlamak ve çalışmalarına bilimin ışığı altında rehberlik etmek amacıyla hazırlanarak yürürlüğe giren yeni Antrenör Eğitimi Yönetmeliğine göre Antrenör Eğitim Sistemi Temel (Teorik) ve Uygulama Eğitimi olarak 2 aşamadan oluşmaktadır. Temel Eğitim uzaktan eğitim modeli ile Anadolu Üniversitesi ile imzalanan protokol kapsamında Açıköğretim Fakültesi bünyesinde yürütülecektir. Temel Eğitimi ve Sınavı 90 gün olarak planlanmış olup 10 gün başvuru-2 ay 10 gün eğitim–10 gün sınav ve değerlendirme süreci olarak belirlenmiştir.  Antrenörlük mesleğine adım atmak isteyenlerin ve mevcut antrenör belgesinin kademesini yükseltmek isteyenlerden muafiyet hakkı bulunmayanların Temel Eğitim başvuruları 26 Ağustos-06 Eylül 2020 tarihleri arasında e-Devlet Kapısı-GSB-Spor Bilgi Sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir.  Temel Eğitimde başarılı olan adaylar ilgili federasyonca açılacak olan uygulama eğitimine katılacak olup uygulama eğitimi ve sınavında başarılı olmaları halinde antrenör belgelerini alabileceklerdir.Detaylı bilgi için http://sporegitim.gsb.gov.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Duyuruların Devamı İçin Tıklayın