TGF Türkiye Golf Turu’nun 2. Ayak 2. Raund Müsabakaları Tamamlandı

TGF Türkiye Golf Turu’nun 2. Ayak 2. Raund Müsabakaları Tamamlandı

Türkiye Golf Federasyonu'nun 2020 faaliyet takviminde yer alan TGF Türkiye Golf Turu’nun 2. Ayak müsabakaları, Antalya Belek’te devam ediyor.

Türkiye Golf Turu’nun 2. Ayak mücadelesinde National AGGA, İstanbul Golf Kulübü, İstanbul Gençler Golf Akademisi, Serik BGA, Sueno Golf Kulübü, National BGK, Bodrum Golf Kulübü, Kemer Golf Kulübü ve Ant. Bahçehir’den toplamda 9’u kadın toplam 21 sporcu mücadelelerini sürdürdü.

Titanic Golf Sahası’nda oynanan müsabakanın ikinci raundunun sonunda erkekler grossda National AGGA sporcularından Taner Yamaç toplamda 145 (+5) gross skorla birinci, Orkunhan Kaplan 148 (+8) gross skorla ikinci, Berk Çelik 150 (+10) gross skorla üçüncü sırada yer aldı.

Kadınlar grossda Kemer Golf Kulübü’nden Sude Bay toplamda 156 (+16) gross skorla birinci, İGGA sporcularından Ilgın Zeynep Denizci 159 (+19) gross skorla ikinci, Irmak Koyuncu 162 (+22) gross skorla üçüncü basamakta bulunuyor. 

TGF Türkiye Golf Turu’nun 2. Ayak mücadelesi, 2 Şubat Pazar günü (yarın) oynanacak final raundunun ardından sona erecek.
ALO 145 SPORCU DANIŞMA HATTI BİLGİLENDİRME
2020-08-26

Antrenörlerin gelişimine katkı sağlamak ve çalışmalarına bilimin ışığı altında rehberlik etmek amacıyla hazırlanarak yürürlüğe giren yeni Antrenör Eğitimi Yönetmeliğine göre Antrenör Eğitim Sistemi Temel (Teorik) ve Uygulama Eğitimi olarak 2 aşamadan oluşmaktadır. Temel Eğitim uzaktan eğitim modeli ile Anadolu Üniversitesi ile imzalanan protokol kapsamında Açıköğretim Fakültesi bünyesinde yürütülecektir. Temel Eğitimi ve Sınavı 90 gün olarak planlanmış olup 10 gün başvuru-2 ay 10 gün eğitim–10 gün sınav ve değerlendirme süreci olarak belirlenmiştir.  Antrenörlük mesleğine adım atmak isteyenlerin ve mevcut antrenör belgesinin kademesini yükseltmek isteyenlerden muafiyet hakkı bulunmayanların Temel Eğitim başvuruları 26 Ağustos-06 Eylül 2020 tarihleri arasında e-Devlet Kapısı-GSB-Spor Bilgi Sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir.  Temel Eğitimde başarılı olan adaylar ilgili federasyonca açılacak olan uygulama eğitimine katılacak olup uygulama eğitimi ve sınavında başarılı olmaları halinde antrenör belgelerini alabileceklerdir.Detaylı bilgi için http://sporegitim.gsb.gov.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Duyuruların Devamı İçin Tıklayın