TGF Türkiye Golf Turu’nda 4. Ayak Tamamlandı

TGF Türkiye Golf Turu’nda 4. Ayak Tamamlandı

Türkiye Golf Federasyonu'nun 2020 faaliyet takviminde yer alan TGF Türkiye Golf Turu’nun 4. Ayak müsabakası, Antalya Belek'te düzenlenen müsabakalarla tamamlandı.

Türkiye Golf Turu’nun 4. Ayak mücadelesinde National AGGA, İstanbul Golf Kulübü, İstanbul Gençler Golf Akademisi, Serik BGA, Sueno Golf Kulübü, National BGK, Kemer Golf Kulübü ve Ant. Bahçehir’den 9’u kadın toplam 21 sporcu yer aldı.

Titanic Med- Forrest Golf Sahası’nda oynanan müsabakaların final raundunun ardından erkekler grossda National AGGA sporcularından Berk Çelik ve Taner Yamaç toplamda 216’şar (+6) gross skorla ilk sırayı paylaştı. İstanbul Golf Kulübü’nden Can Gürdenli 220 (+10) gross skorla ikinci, Sueno Golf Kulübü’nden İbrahim Tarık Aslan 224 (+14) gross skorla üçüncü oldu.

Kadınlar grossda Ant. Bahçeşehir’den İrem Demir toplamda 233 (+23) gross skorla birinci, National BGK'dan Petek Peker 235 (+25) gross skorla ikinci, Serik BGA’dan Gülten Gül Gözüyanık 239 (+29) gross skorla müsabakaları üçüncü sırada tamamladı.

TGF Türkiye Golf Turu’nun 5. Ayak müsabakaları 13-15 Mart tarihleri arasında Marmara Golf Sahası’nda oynanacak.
ALO 145 SPORCU DANIŞMA HATTI BİLGİLENDİRME
2020-08-26

Antrenörlerin gelişimine katkı sağlamak ve çalışmalarına bilimin ışığı altında rehberlik etmek amacıyla hazırlanarak yürürlüğe giren yeni Antrenör Eğitimi Yönetmeliğine göre Antrenör Eğitim Sistemi Temel (Teorik) ve Uygulama Eğitimi olarak 2 aşamadan oluşmaktadır. Temel Eğitim uzaktan eğitim modeli ile Anadolu Üniversitesi ile imzalanan protokol kapsamında Açıköğretim Fakültesi bünyesinde yürütülecektir. Temel Eğitimi ve Sınavı 90 gün olarak planlanmış olup 10 gün başvuru-2 ay 10 gün eğitim–10 gün sınav ve değerlendirme süreci olarak belirlenmiştir.  Antrenörlük mesleğine adım atmak isteyenlerin ve mevcut antrenör belgesinin kademesini yükseltmek isteyenlerden muafiyet hakkı bulunmayanların Temel Eğitim başvuruları 26 Ağustos-06 Eylül 2020 tarihleri arasında e-Devlet Kapısı-GSB-Spor Bilgi Sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir.  Temel Eğitimde başarılı olan adaylar ilgili federasyonca açılacak olan uygulama eğitimine katılacak olup uygulama eğitimi ve sınavında başarılı olmaları halinde antrenör belgelerini alabileceklerdir.Detaylı bilgi için http://sporegitim.gsb.gov.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

2020-08-07

Üniversitelerin Spor Bilimleri Fakültelerine Öğrenci Alımı

Üniversitelerin Spor Bilimleri Fakültelerine ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokullarına Özel Yetenek Seçme Değerlendirme Sistemi ile 2020-2021 dönemi için öğrenciler alınacaktır. Akdeniz Üniversitesi Golf branşlarında faaliyet gösteren öğrencilere ek değerlendirmeler yapmaktadır. Federasyonumuz bünyesinde eğitimlerini tamamlamış ve/veya derece yapmış olan sporcularımızın bu haktan yararlanmaları için ilgili üniversitelerin internet sitelerinden takip etmeleri gerekmektedir. Detaylı bilgi için http://www.akdenizsporbilimleri.com/ sayfasından ulaşabilirsiniz.     

 

Duyuruların Devamı İçin Tıklayın