TGF Türkiye Golf Turu’nda 5. Ayak Başladı

TGF Türkiye Golf Turu’nda 5. Ayak Başladı

Türkiye Golf Federasyonu'nun 2020 faaliyet takviminde yer alan TGF Türkiye Golf Turu’nun 5. Ayak müsabakası, İstanbul Silivri’de başladı.

Türkiye Golf Turu’nun 5. Ayak mücadelesinde National AGGA, İstanbul Golf Kulübü, İstanbul Gençler Golf Akademisi, Serik BGA, Bodrum Golf Kulübü, Sueno Golf Kulübü, National BGK, Kemer Golf Kulübü ve Ant. Bahçehir’den 9’u kadın toplam 21 sporcu sahaya çıktı.

Marmara Golf Sahası’nda oynanan müsabakaların birinci raundunun ardından erkekler grossda National AGGA’dan Taner Yamaç 71 (-1) gross skorla birinci, Sueno Golf Kulübü’nden İbrahim Tarık Aslan 74 (+2) gross skorla ikinci, Serik BGA’dan Kadirhan Yener ve National AGGA’dan Orkunhan Kaplan 79’ar (+7) gross skorla üçüncü basamakta bulunuyor.

Kadınlar grossda Kemer Golf Kulübü’nden Sude Bay 73 (+1) gross skorla birinci, Ant. Bahçeşehir’den İrem Demir 74 (+2) gross skorla ikinci, National BGK'dan Petek Peker 80 (+8) gross skorla üçüncü sırada yer aldı.

TGF Türkiye Golf Turu’nun 5. Ayak mücadelesinin ikinci raundu 14 Mart’ta (yarın) Marmara Sahası’nda devam edecek.
ALO 145 SPORCU DANIŞMA HATTI BİLGİLENDİRME
2020-08-26

Antrenörlerin gelişimine katkı sağlamak ve çalışmalarına bilimin ışığı altında rehberlik etmek amacıyla hazırlanarak yürürlüğe giren yeni Antrenör Eğitimi Yönetmeliğine göre Antrenör Eğitim Sistemi Temel (Teorik) ve Uygulama Eğitimi olarak 2 aşamadan oluşmaktadır. Temel Eğitim uzaktan eğitim modeli ile Anadolu Üniversitesi ile imzalanan protokol kapsamında Açıköğretim Fakültesi bünyesinde yürütülecektir. Temel Eğitimi ve Sınavı 90 gün olarak planlanmış olup 10 gün başvuru-2 ay 10 gün eğitim–10 gün sınav ve değerlendirme süreci olarak belirlenmiştir.  Antrenörlük mesleğine adım atmak isteyenlerin ve mevcut antrenör belgesinin kademesini yükseltmek isteyenlerden muafiyet hakkı bulunmayanların Temel Eğitim başvuruları 26 Ağustos-06 Eylül 2020 tarihleri arasında e-Devlet Kapısı-GSB-Spor Bilgi Sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir.  Temel Eğitimde başarılı olan adaylar ilgili federasyonca açılacak olan uygulama eğitimine katılacak olup uygulama eğitimi ve sınavında başarılı olmaları halinde antrenör belgelerini alabileceklerdir.Detaylı bilgi için http://sporegitim.gsb.gov.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

2020-08-07

Üniversitelerin Spor Bilimleri Fakültelerine Öğrenci Alımı

Üniversitelerin Spor Bilimleri Fakültelerine ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokullarına Özel Yetenek Seçme Değerlendirme Sistemi ile 2020-2021 dönemi için öğrenciler alınacaktır. Akdeniz Üniversitesi Golf branşlarında faaliyet gösteren öğrencilere ek değerlendirmeler yapmaktadır. Federasyonumuz bünyesinde eğitimlerini tamamlamış ve/veya derece yapmış olan sporcularımızın bu haktan yararlanmaları için ilgili üniversitelerin internet sitelerinden takip etmeleri gerekmektedir. Detaylı bilgi için http://www.akdenizsporbilimleri.com/ sayfasından ulaşabilirsiniz.     

 

Duyuruların Devamı İçin Tıklayın