30 Ağustos Federasyon Kupası Şampiyonu Ilgın Zeynep Denizci Oldu

30 Ağustos Federasyon Kupası Şampiyonu Ilgın Zeynep Denizci Oldu

Türkiye Golf Federasyonu’nun faaliyet takviminde yer alan, 30 Ağustos Federasyon Kupası İstanbul Silivri’de yer alan Marmara Golf Sahası’nda yapıldı. İki gün süren organizasyonda, toplamda 19 kulüpten, birinci gün 18 yaş ve altı 98, ikinci gün 19 yaş ve üstü 83 oyuncu sahaya çıktı. Düzenlenen müsabakalar sonunda 30 Ağustos Federasyon Kupası şampiyonu 71 (-1) gross skorla Ilgın Zeynep Denizci oldu.

29-30 Ağustos tarihlerinde İstanbul Silivri’de yer alan Marmara Golf Sahası’nda yapılan turnuvanın ikinci gününde National AGGA, Taurus Golf Kulübü, Ankara Golf Kulübü, 19 Mayıs Samsun Golf Kulübü, Kuşadası Golf Kulübü, Kemer Golf Kulübü, Klassis Golf Kulübü, İGK, İGGA, Ataşehir Golf Kulübü, Serik BGA, Marmara Golf Kulübü’nden ve ferdi lisanslı 84 sporcu katıldı.

Turnuvanın ikinci gününde sahaya 19 yaş ve üstü sporcular çıktı. Organizasyon saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’yla başladı.

Oynanılan müsabakanın sonunda erkekler A kategorisinde İGK sporcularından Bertan Gürkan 40 stableford skorla birinci, Engin Taviloğlu 38 stableford skorla ikinci, Klassis Golf Kulübü’nden Doruk Özdemir aynı (38) stableford skorla üçüncü, erkekler B kategorisinde İGK sporcularından Selahaddin Çankaya 44 stableford skorla birinci, Selim Berkol 43 stableford skorla ikinci, Kuşadası Golf Kulübü’nden Bora Kocaoğlu 41 stableford skorla üçüncü, erkekler C kategorisinde Ataşehir Golf Kulübü’nden Cüneyt Sapmaz 40 stableford skorla birinci, Klassis Golf Kulübü’nden Volkan Büyük 39 stableford skorla ikinci, İGK’dan Murat Bayrak 38 stableford skorla üçüncü oldu.

Kadınlarda ise Ataşehir Golf Kulübü’nden Klaudia Sapmaz Szibilla 44 stableford skorla birinci, Klassis Golf Kulübü sporcularından Şefika Kırçuval 39 stableford skorla ikinci, Nazlı Yıldız 38 stableford skorla üçüncü sırada müsabakayı tamamladı.

Gross kategoride erkeklerde National AGGA’dan Taner Yamaç 72 (par) gross skorla, genç kızlarda İGGA’dan Ilgın Zeynep Denizci 71 (-1) gross skorla birinci oldu. Ilgın Zeynep Denizci elde ettiği bu skorla aynı zamanda 30 Ağustos Federasyon Kupası’nın şampiyonu oldu ve Federasyon Kupası’nın üzerine adını yazdırdı.

Oynanan müsabakaların ardından dereceye giren oyuncular için ödül töreni düzenlendi. Kazananlara ödüllerini Türkiye Golf Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Selim Ergüder, Türkiye Golf Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Emre Bahtoğlu, Klassis Golf Kulübü Başkanı Cavit Yıldız ve Klassis Golf Kulübü Onursal Başkanı Serdar Candar verdi.
ALO 145 SPORCU DANIŞMA HATTI BİLGİLENDİRME
2020-08-26

Antrenörlerin gelişimine katkı sağlamak ve çalışmalarına bilimin ışığı altında rehberlik etmek amacıyla hazırlanarak yürürlüğe giren yeni Antrenör Eğitimi Yönetmeliğine göre Antrenör Eğitim Sistemi Temel (Teorik) ve Uygulama Eğitimi olarak 2 aşamadan oluşmaktadır. Temel Eğitim uzaktan eğitim modeli ile Anadolu Üniversitesi ile imzalanan protokol kapsamında Açıköğretim Fakültesi bünyesinde yürütülecektir. Temel Eğitimi ve Sınavı 90 gün olarak planlanmış olup 10 gün başvuru-2 ay 10 gün eğitim–10 gün sınav ve değerlendirme süreci olarak belirlenmiştir.  Antrenörlük mesleğine adım atmak isteyenlerin ve mevcut antrenör belgesinin kademesini yükseltmek isteyenlerden muafiyet hakkı bulunmayanların Temel Eğitim başvuruları 26 Ağustos-06 Eylül 2020 tarihleri arasında e-Devlet Kapısı-GSB-Spor Bilgi Sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir.  Temel Eğitimde başarılı olan adaylar ilgili federasyonca açılacak olan uygulama eğitimine katılacak olup uygulama eğitimi ve sınavında başarılı olmaları halinde antrenör belgelerini alabileceklerdir.Detaylı bilgi için http://sporegitim.gsb.gov.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Duyuruların Devamı İçin Tıklayın