Millilerin Letonya Sınavı Başladı

Millilerin Letonya Sınavı Başladı

European Men’s & Ladies Team Shield Şampiyonası, Letonya'nın Riga şehrinde 28 Temmuz (bugün) tarihinde başladı.

EGA (Avrupa Golf Birliği) tarafından Jurmana Golf Kulübü'nde organize edilen şampiyonada erkek ve kadın takımları kendi ülkelerinden 4 sporcuyla müsabakalarda mücadele etti. 

Organizasyonda erkek ve kadın takımlarında 12’şer ülkeden 48’er oyuncu yer aldı.

18 çukur Stroke play ve 54 çukur Match play oyun formatında düzenlenen organizasyonda Milli takım baş antrenörü Erol Şimşek ve Milli takım antrenörlerimizden Şenol Bay önderliğinde, Erkek Milli Golf takımında Emir Duhan Sazak, Can Gürdenli, İbrahim Tarık Aslan ve Ali Berk Berker, Kadın Milli Golf takımında ise Mina Gençoğuz, Sude Bay, Zeynep Sualp ve Deniz Kaya ülkemizi temsil ediyor.

Müsabakaların ilk günü stroke play formatında oynandı.

Erkekler kategorisinde Emir Duhan Sazak ve Ali Berk Berker 73 (+1)’er gross skorla 6. sırayı paylaştı. İbrahim Tarık Aslan 78 (+6) gross skorla 25., Can Gürdenli 81 (+9) gross skorla 34. basamakta yer aldı. 

Kadınlar kategorisinde ilk raundun sonunda Sude Bay 74 (+2) gross skorla 7., Mina Gençoğuz 75 (+3) gross skorla 9., Zeynep Sualp 80 (+8) gross skorla 19., Deniz Kaya 83 (+11) gross skorla 31. sırada yer aldı. 

Takımdaki 4 oyuncunun, 3’ünün günlük en iyi skoru alınarak hesaplanan takım kategorisinde Türkiye, kadınlarda birinci raundun sonunda 12 ülke arasında 229 (+13) gross skorla 3., erkeklerde ise 224 (+8) gross skorla 7. oldu.

İlk 8’e kalan ülkeler oynanacak match play için hak kazandı. Kadın Milli takımımız yarın Bulgaristan’la, Erkek Milli takımımız Litvanya’yla karşılaşacak.

Millilerimiz yarın oynanacak match play’de 2 bireysel, 1 çift (foursome) olarak mücadele edecekler.

Şampiyona 31 Temmuz Cumartesi günü oynanacak final raundunun ardından sona erecek.

European Men's Team Shield Şampiyonası’nın canlı skorlarına https://www.ega-golf.ch/content/european-mens-team-shield-championship , European Ladies Team Shield Şampiyonası’nın canlı skorlarına ise https://www.ega-golf.ch/content/european-ladies-team-shield-championship linkinden ulaşabilirsiniz.
ALO 145 SPORCU DANIŞMA HATTI BİLGİLENDİRME
2021-09-15

Antrenör Temel Eğitim ve Antrenör temel eğitim sınavlarından başarısız olarak bütünlemeye kalan adayların başvuruları 15-27 Eylül 2021 tarihleri arasında e-Devlet Kapısı-GSB-Spor Bilgi Sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir. Başvurularını yapan adayların belirtmiş oldukları e-posta adresine referans numarası iletilecektir. Antrenör temel eğitim bütünleme sınav ücreti 15-27 Eylül 2021 tarihleri arasından saat 16:00' a kadar Ziraat Bankası Şube/Atm ve Mobil (Kurumsal Ödemeler/Gençlik ve Spor Bakanlığı Kursiyer ödemeleri) ödeme kanallarından gerçekleştirilecektir. Daha fazla detay için lütfen tıklayınız

Duyuruların Devamı İçin Tıklayın