Cumhuriyet Kupası’nda ilk gün tamamlandı

Cumhuriyet Kupası’nda ilk gün tamamlandı

Türkiye Golf Federasyonu’yla Klassis Golf Kulübü’nün iş birliğiyle düzenlenen Cumhuriyet Kupası’nda ilk gün tamamlandı. Organizasyonun ilk gününde sahaya 18 yaş altı kategorisinde mücadele eden oyuncular çıktı.

Marmara Golf Sahası’nda gerçekleştirilen turnuvanın birinci gününde Kemer Golf Kulübü, Bodrum Golf Kulübü, Ankara Golf Kulübü, Marmara Golf Kulübü, 19 Mayıs Samsun Golf Kulübü, İstanbul Golf Kulübü, Antalya Bahçeşehir Koleji SK., Kuşadası Golf Kulübü, Klassis Golf Kulübü, Ankara Golf İhtisas SK., İstanbul Gençler Golf Akademisi, Atayurt Golf Kulübü, Başkent GSK ve ferdi lisanslı toplamda 64 sporcu mücadele etti.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98. yılını kutlayan sporcular, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimizi andılar.

Saygı duruşuyla başlayan organizasyon İstiklal Marşı’yla devam etti.

Erkekler A kategorisinde, Antalya Bahçeşehir Koleji SK.’den Efehan Alp 34 stableford skorla birinci, Kuşadası Golf Kulübü’nden Can Bartu Anlaş 31 stableford skorla ikinci, Ankara Golf İhtisas SK.’den Oğuz Kutay Özdener 30 stableford skorla üçüncü, erkekler B kategorisinde 19 Mayıs Samsun Golf Kulübü’nden Adem Aziz Gadiş 40 stableford skorla birinci, İGGA’dan Efehan Eriş 38 stableford skorla ikinci, Kemer Golf Kulübü’nden Tunç Aslan 37 stableford skorla üçüncü oldu.

Genç kızlar A kategorisinde, Kemer Golf Kulübü’nden Sude Bay 36 stableford skorla birinci, Antalya Bahçeşehir Koleji SK.’den İrem Demir 34 stableford skorla ikinci, Ankara Golf Kulübü’nden Deniz Kaya 33 stableford skorla üçüncü, genç kızlar B kategorisinde Ankara Golf Kulübü’nden Erin Neva Yeniçelik 37 stableford skorla birinci, Ataşehir Golf Kulübü’nden Defne Kösoğlu 36 stableford skorla ikinci, Kemer Golf Kulübü’nden Aylin Evyap 36 stableford skorla üçüncü basamakta yer aldı.

Dereceye giren oyunculara ödüllerini Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Klassis Golf Kulübü Kurucu Başkanı Serdar Candar, Marmara Golf Kulübü Başkanı Hakan Özyazıcı ve Türkiye Golf Federasyonu Genel Sekreteri Erdoğan Akkaya verdi.

Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, “21 yıllık süre içerisinde benimle birlikte bu spora gönül veren ve hizmet eden herkese huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Şükranlarımı sunuyorum. Temiz bir şekilde bu camiaya layık bir şekilde bu görevi aldık, buraya kadar getirdik bundan sonra da aynı hassasiyetle devam edeceğine ve bizden sonra gelecek olan arkadaşlara da aynı hassasiyetle yardımcı olacağınızdan hiçbir kuşkum yok. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Şükranlarımı sunuyorum." dedi.

Toplamda iki gün sürecek turnuvanın ikinci gününde yetişkinler kategorilerinde yarışacaklar ile minikler (akademi saha) kategorilerindeki oyuncular sahaya çıkacak.

Oynanan müsabakanın ardından dereceye giren oyuncular için ödül töreni düzenlenecek.

Kazanan Cumhuriyet Kupası’nın üzerine adını yazdıracak.
ALO 145 SPORCU DANIŞMA HATTI BİLGİLENDİRME Duyuruların Devamı İçin Tıklayın