TGF Türkiye Kulüpler Arası Golf Turu’nun 4. Ayak B Kategorisinde İlk Günün Lideri Klassis Golf Kulübü

TGF Türkiye Kulüpler Arası Golf Turu’nun 4. Ayak B Kategorisinde İlk Günün Lideri Klassis Golf Kulübü

Türkiye Golf Federasyonu’nun faaliyet takviminde yer alan TGF Türkiye Kulüpler Arası Golf Turu’nun B kategorisi 4. ayağı, 26 Ağustos 2023 tarihlerinde İstanbul’da TGF Silivri Golf Tesisleri’nde başladı. 

TGF Silivri Golf Sahası’nda gerçekleştirilen TGF Türkiye Kulüpler Arası Golf Turu 4. Ayak müsabakası B kategorisinde Ankara Golf Kulübü, Regnum Golf Country Bodrum Kulübü, Bodrum Golf Kulübü, İstanbul Golf Kulübü, Regnum Golf Country Ankara Kulübü, Kemer Golf Kulübü, Klassis Golf Kulübü, Taurus Golf Kulübü, Ataşehir Golf Kulübü, Cullinan Golf Kulübü, 19 Mayıs Samsun Golf Kulübü, İzmir Golf Kulübü, Kuşadası Golf Kulübü sporcularının bulunduğu 13 takımdan 102 oyuncu sahaya çıktı.

Oynanan ilk gün müsabakalarının ardından Serdar Candar, Süleyman Abay, Uğur Öztürk, Cheon Gyu Lee, Nedim Nazlı, İsmail Dengiz, Anıl Tetik ve Hıdır Eyidoğan’dan oluşan Klassis Golf Kulübü takımı toplamda 212 stableford skorla birinci, Sinem Saraçoğlu, Bülent Özgür, Engin Aksoy, Zeynep Çelikoğlu, Edip Soyak, Murat Bayrak, Mehmet Saraçoğlu ve Muhittin Erdem Bekler’den oluşan İstanbul Golf Kulübü takımı toplamda 201 stableford skorla ikinci, Fevzi Tecellioğlu, Joelle Benjeck, Ayşe Canan Ediboğlu, Çağla Metin, Mahmut Köylü, Ege Dal, Evrim Çetin ve Seyhan Yakupoğlu’ndan oluşan Kemer Golf Kulübü takımı toplamda 196 stableford skorla üçüncü sırada yer aldı. 

Toplam dört ayaktan oluşan turnuvada, oynanan her ayağın ardından puanlar toplanacak ve bir genel klasman tablosu oluşturulacak. 

Son ayak oynandıktan sonra en yüksek puanı toplayan takım Tur Şampiyonu olacak. Dereceye kulüpler düzenlenen ödül töreniyle kupalarını alacaklar. 
ALO 145 SPORCU DANIŞMA HATTI BİLGİLENDİRME
2023-11-26

Türkiye Golf Federasyonu 07– 14 Aralık 2023 tarihleri Arasında Kış Kampı organize edecektir.

Türkiye Golf Federasyonu Kış Kampı, Antalya Golf Kulübü’nde 07– 14 Aralık 2023 tarihleri arasında organize edilecektir. Kampa davet edilen sporcular, TGF Milli Takımlar Komitesi ve Milli Takımlar Teknik Direktörü Keith Covaney ve ekibi tarafından belirlenen kriterlere göre davet edilmiş ve kampa davet edilen sporcularda aranan kriterler aşağıdaki gibi belirlenmiştir:
•    Türk vatandaşı olmaları
•    Türkiye adına milli müsabakalarda oynamak için bir engellerinin olmaması,
•    16 yaş altında olanların (2008 veya daha sonrası) 9.4 veya daha iyi handikapa sahip olmaları,
•    17-22 yaş aralığında (2002 – 2007 arası) olanların ise 5.0 veya daha iyi bir handikapa sahip olmaları

NOT: Handikap kriterleri çalışmaların yapıldığı 01.11.2023 tarihi itibari ile değerlendirilmiştir.

Bu kriterler uygulanarak yapılan çalışma sonucunda 16 kadın ve 15 erkek olmak üzere toplam 31 sporcu kampa davet edilmiştir. Sporcularımıza ve teknik ekibimize keyifli ve verimli bir kamp süreci diliyoruz.

2023-11-13

27-30 Kasım 2023 tarihleri arasında İstanbul’da bulunan TGF Silivri Golf Sahası’nda yapılması planlanan 1. Kademe Yardımcı Antrenör Kursu, aynı tarihte Ataşehir Golf Kulübü'nde yapılmak üzere yeri değiştirilmiştir.  Başvurular 14-24 Kasım 2023 tarihleri arasında yapılacaktır.

1. Kademe Yardımcı Antrenör Kursu Duyurusu Metni 

1. Kademe Yardımcı Antrenör Kursu Ders Programı

1. Kademe Yardımcı Antrenör Kursu için Banka Ödeme Bilgileri

Duyuruların Devamı İçin Tıklayın