Golfçüler Antalya’da Buluşuyor

Golfçüler Antalya’da Buluşuyor

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek TGF Türkiye Kulüpler Arası Golf Turu, 10-11 Şubat 2024 tarihlerinde Antalya Belek’te yapılacak. Golf kulüpleri arasında sportif rekabet ortamının sağlanması, kulüp üyesi sporcuların takım olarak yüksek standartlı yarışma koşullarında yarışmalarının sağlanması ve golf camiasındaki dostlukların pekiştirilmesi amacıyla düzenlenen turnuva toplamda 4 ayaktan oluşacak.

Türkiye Golf Federasyonu’nun faaliyet takviminde yer alan ve ilk ayağı Antalya Golf Kulübü’nün PGA Sultan Sahası ve ve Kaya Palazzo Golf Kulübü’nün sahasında oynanacak TGF Türkiye Kulüpler Arası Golf Turu 1. Ayak müsabakasında, A kategorisinde 9, B kategorisinde 12 kulüpten, toplamda 21 takımın bulunacağı turnuvada 168 oyuncu sahaya çıkacak.

Ankara Golf Kulübü, Regnum Golf&Country Kulübü Ankara, Bodrum Golf Kulübü, Maxx Royal Golf Kulübü, İstanbul Golf Kulübü, Kemer Golf Kulübü, Klassis Golf Kulübü, Taurus Golf Kulübü, 19 Mayıs Samsun Golf Kulübü, Ataşehir Golf Kulübü, İzmir Golf Kulübü, Cullinan Golf Kulübü, Kuşadası Golf Kulübü’nün katılacağı organizasyon, A kategorisi ve B kategorisi olarak iki farklı kategoride düzenlenecek.

A kategorisinde oyuncular Antalya Golf Kulübü’nün PGA Sultan Sahası’nda, B kategorisinde mücadele edecek oyuncular ise Kaya Palazzo Golf Kulübü’nün golf sahasında oynayacak. 

Oynanan ayaklar sonunda puanlar toplanacak ve bir genel klasman tablosu oluşturulacak. Son ayak oynandıktan sonra en yüksek puanı toplayan takım Tur Şampiyonu olacak.

Geçtiğimiz sene yapılan TGF Türkiye Kulüpler Arası Golf Turu 2023’ün A kategori şampiyonu 64 puanla Taurus Golf Kulübü olurken, B kategori şampiyonu 88 puanla Ankara Golf Kulübü olmuştu.
ALO 145 SPORCU DANIŞMA HATTI BİLGİLENDİRME Duyuruların Devamı İçin Tıklayın