Avrupa 18 yaş altı Kızlar Takım Şampiyonası sona erdi
EGA ve İsveç Golf Federasyonunun ortaklaşa organize ettiği "Avrupa 18 Yaş altı Kızlar Takım Şampiyonası'' , İsveç'in Stokholm'e 200 km uzaklıktaki Linköping şehrindeki "Linköping Golf Kulübünde 9-13 Temmuz tarihlerinde, güzel saha ve hava koşulları altında yapılan başarılı bir organizasyonla sona erdi.
19 Takımın mücadele ettiği şampiyonada ilk 2 gün Stroke Play, Son 3 gün Match Play oynandı. Turnuvanın son 3 günü seyircinin gösterdiği ilgi dikkat çekiciydi.
Turnuvanın 2. günü yağmur nedeni ile iptal edildiği için ilk günkü stroke play neticelerine göre match play oynayacak A,B ve C gurupları belirlendi. Şampiyonada
İspanya 362 vuruşla A grubu birincisi
Fransa 363 vuruşla A grubu ikincisi
İngiltere 368 vuruşla A grubu üçüncusü
İsveç 372 vuruşlu A grubu dördüncüsü oldu.
Türkiye Golf Milli takımı 396 vuruşla Slovakya ve Rusyanın önünde 17. Oldu. Daha sonra 3 gün oynanan ve şampiyonu belirleyecek match play Sonuçlarında İsveç , Fransayı yenerek şampiyon oldu.
Son yıllarda her oynadığı turnuvada başarı grafiğinı yükselten Bayan Milli Takım oyuncusu Sena Ersoy bu önemli turnuva da 1. gün çok zor olan sahayı +2 oynadı ve Match play maçlarının her ikisini de kazandı. Damla Bilgiç'te da 1.gün +1 oynayarak ve match play maçlarını kazanarak iyi bir performans sergiledi.