2016 Avrupa Ryder Cup kaptanı Darren Clarke seçildi.

2016 Avrupa Ryder Cup kaptanı Darren Clarke seçildi.

Amerika'nın Minnesota eyaletinin Chaska şehrindeki Hazeltine National'da 30 Eylül - 2 Ekim 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek olan 2016 Ryder Cup Avrupa kaptanı Darren Clarke seçildi.
2011 The Open Şampiyonu Darren Clarke'ın , iki kez yardımcı kaptan beş kez oyuncu olarak toplamda yedi Ryder Cup tecrübesi bulunan 47 yaşındaki oyuncu aynı zamanda· Avrupayı Amerika Birleşik Devletlerine karşı temsil eden takımında ilk Kuzey İrlanda'lı kaptan olarakta tarihe geçti.

 

18 Şubat 2015'te Wenthworth Club'da gerçekleşen üçü eski Ryder Cup kaptanı -· McGinley, Olazabal,Montgomerie diğeri European Tour başkanı George O'Grady ve European Tour Turnuva komite üyesi David Howell'den oluşan beş kişilik komite tarafından Avrupa Ryder Cup kaptanı seçildi.

 
Clarke "Avrupa Ryder Cup 2016 kaptanı seçilmekten çok gurur duyuyorum. Ryder Cup kariyerimde ve hayatımda büyük yer kaplamaktadır. Avrupa takımını seneye kaptan olarak temsil ediyor olmak benim için büyük bir gururdur. Bugüne kadar yedi Ryder Cup tecrübemde çok başarılı kaptanların altında oynadığım ve görev aldığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Bende bu kaptanların ayak izlerinden giderek ard arda dördüncü kez Ryder Cup'ı seneye Hazeltine'da takımıma kazandırmak için elimden geleni yapacağım." dedi.
ALO 145 SPORCU DANIŞMA HATTI BİLGİLENDİRME
2020-08-26

Antrenörlerin gelişimine katkı sağlamak ve çalışmalarına bilimin ışığı altında rehberlik etmek amacıyla hazırlanarak yürürlüğe giren yeni Antrenör Eğitimi Yönetmeliğine göre Antrenör Eğitim Sistemi Temel (Teorik) ve Uygulama Eğitimi olarak 2 aşamadan oluşmaktadır. Temel Eğitim uzaktan eğitim modeli ile Anadolu Üniversitesi ile imzalanan protokol kapsamında Açıköğretim Fakültesi bünyesinde yürütülecektir. Temel Eğitimi ve Sınavı 90 gün olarak planlanmış olup 10 gün başvuru-2 ay 10 gün eğitim–10 gün sınav ve değerlendirme süreci olarak belirlenmiştir.  Antrenörlük mesleğine adım atmak isteyenlerin ve mevcut antrenör belgesinin kademesini yükseltmek isteyenlerden muafiyet hakkı bulunmayanların Temel Eğitim başvuruları 26 Ağustos-06 Eylül 2020 tarihleri arasında e-Devlet Kapısı-GSB-Spor Bilgi Sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir.  Temel Eğitimde başarılı olan adaylar ilgili federasyonca açılacak olan uygulama eğitimine katılacak olup uygulama eğitimi ve sınavında başarılı olmaları halinde antrenör belgelerini alabileceklerdir.Detaylı bilgi için http://sporegitim.gsb.gov.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

2020-08-07

Üniversitelerin Spor Bilimleri Fakültelerine Öğrenci Alımı

Üniversitelerin Spor Bilimleri Fakültelerine ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokullarına Özel Yetenek Seçme Değerlendirme Sistemi ile 2020-2021 dönemi için öğrenciler alınacaktır. Akdeniz Üniversitesi Golf branşlarında faaliyet gösteren öğrencilere ek değerlendirmeler yapmaktadır. Federasyonumuz bünyesinde eğitimlerini tamamlamış ve/veya derece yapmış olan sporcularımızın bu haktan yararlanmaları için ilgili üniversitelerin internet sitelerinden takip etmeleri gerekmektedir. Detaylı bilgi için http://www.akdenizsporbilimleri.com/ sayfasından ulaşabilirsiniz.     

 

Duyuruların Devamı İçin Tıklayın