2016 Avrupa Ryder Cup kaptanı Darren Clarke seçildi.

2016 Avrupa Ryder Cup kaptanı Darren Clarke seçildi.

Amerika'nın Minnesota eyaletinin Chaska şehrindeki Hazeltine National'da 30 Eylül - 2 Ekim 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek olan 2016 Ryder Cup Avrupa kaptanı Darren Clarke seçildi.
2011 The Open Şampiyonu Darren Clarke'ın , iki kez yardımcı kaptan beş kez oyuncu olarak toplamda yedi Ryder Cup tecrübesi bulunan 47 yaşındaki oyuncu aynı zamanda· Avrupayı Amerika Birleşik Devletlerine karşı temsil eden takımında ilk Kuzey İrlanda'lı kaptan olarakta tarihe geçti.

 

18 Şubat 2015'te Wenthworth Club'da gerçekleşen üçü eski Ryder Cup kaptanı -· McGinley, Olazabal,Montgomerie diğeri European Tour başkanı George O'Grady ve European Tour Turnuva komite üyesi David Howell'den oluşan beş kişilik komite tarafından Avrupa Ryder Cup kaptanı seçildi.

 
Clarke "Avrupa Ryder Cup 2016 kaptanı seçilmekten çok gurur duyuyorum. Ryder Cup kariyerimde ve hayatımda büyük yer kaplamaktadır. Avrupa takımını seneye kaptan olarak temsil ediyor olmak benim için büyük bir gururdur. Bugüne kadar yedi Ryder Cup tecrübemde çok başarılı kaptanların altında oynadığım ve görev aldığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Bende bu kaptanların ayak izlerinden giderek ard arda dördüncü kez Ryder Cup'ı seneye Hazeltine'da takımıma kazandırmak için elimden geleni yapacağım." dedi.
ALO 145 SPORCU DANIŞMA HATTI BİLGİLENDİRME
2022-08-04

19.12.2019 tarihi itibariyle Uygulama eğitimlerinde başarısız olarak bütünlemeye kalan kursiyerlerin bütünleme başvuruları Spor Bilgi Sisteminden aktif edilmiştir.

2022-05-18

Türkiye Golf Federasyonu’nun 2022 yılı eğitim faaliyetleri kapsamında yıl içerisinde açmayı planladığı 2. Kademe Antrenörlük Kursu için ön başvuru kaydı açılacaktır.

2. Kademe Antrenörlük Kursu’na katılacak antrenörlerin; 1. Kademe Yardımcı Antrenörlük belgesine sahip olması, 2. Kademe Temel Eğitim derslerinden geçmiş olması, 22.0 handikap ve altında handikapa sahip olması gerekmektedir. 

Bu kriterler tamamlandığında antrenörler, Federasyonumuzun açacağı Uygulamalı eğitime katılabileceklerdir.

Not: Denklik ile 2. Kademe Antrenör Kursu’na katılacak olan antrenörler, belirli kriterlerden muaf olacaktır. 

Detaylı bilgiye, Federasyonumuzun aşağıda belirtilen iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

TGF Ankara Ofis :0312 309 39 45

Gül Erkan : 0534 893 17 51

Duyuruların Devamı İçin Tıklayın