Dünyanın en iyi golfçüleri, “Turkish Airlines Open 2019” için Antalya'da buluşuyor

Dünyanın en iyi golfçüleri, “Turkish Airlines Open 2019” için Antalya'da buluşuyor

Türk Hava Yolları’nın bu yıl yedincisi düzenlenecek Turkish Airlines Open profesyonel golf turnuvası Antalya’da başlıyor.
Bu yıl turnuvaya ev sahipliği yapacak olan The Montgomerie Maxx Royal Golf Kulübü, Justin Rose, Francesco Molinari, Matthew Wallace, Padraig Harrington, Daniel Willett gibi dünyaca ünlü golf yıldızları başta olmak üzere seksenden fazla oyuncunun sergileyecekleri müthiş bir rekabete sahne olacak.

Turnuvada ayrıca, geçtiğimiz son iki yılın şampiyonu İngiliz oyuncu Justin Rose, Turkish Airlines Open 2017 ve 2018’de kazandığı şampiyonluk ünvanını bu yıl da korumanın mücadelesini verecek.

Yarın yapılacak başlama vuruşu ile startı verilecek Turkish Airlines Open 2019’un bugün The Montgomerie Maxx Royal Belek Golf Resort'de düzenlenen basın toplantısı, turnuva öncesinde ulusal ve uluslararası basını, serinin yıldız oyuncularıyla buluşturdu. Etkinliğe oyuncuların yanı sıra, golfe ilgisiyle bilinen Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Sn. Mevlüt Çavuşoğlu’da katıldı.

Toplantıda turnuvaya ilişkin konuşan Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Sn. Mevlüt Çavuşoğlu; “Devam eden altyapı çalışmaları ve Türk Hava Yolları gibi önemli milli markalarımızın sağladığı destekle, ülkemizin her alanda olduğu gibi sportif sahada da kaydettiği atılımı görmek gurur verici. Bu yıl da yine ülkemizin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Antalya’mızın ev sahipliğinde yedincisi düzenlenecek Turkish Airlines Open turnuvası bu gelişimin en iyi örneklerinden. Türk Hava Yolları’na, dünya çapında tanınır hale gelen bu ve benzeri birçok organizasyona sağladığı büyük destekten ötürü teşekkür ederim. Ayrıca, turnuvanın hayata geçirilmesindeki çalışmaları nedeniyle Türkiye Golf Federasyonu’nu tebrik ediyorum. Bir Antalya’lı olarak, dünyanın dört bir yanından gelen değerli davetlilerimize güzel şehrimize hoş geldiniz diyor, tüm oyuncularımıza başarılar diliyorum.” dedi.
Turnuvayı değerlendiren Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu da; “European Tour’un en büyük organizasyonlarından biri olan Turkish Airlines Open’da yedinci kez dünyanın en iyi golfçülerini ağırlamanın mutluluğu içerisindeyiz. Organizasyon kalitesi ve sıcak ortamı ile European Tour oyuncularının favori turnuvalarından biri haline gelen bu turnuva, üç yıl sonra yeniden Montgomerie Maxx Royal Golf Kulübü’nde oynanacak. Turkish Airlines Open’a katılan tüm oyunculara başarılar diliyor, tüm golf severleri bu eşsiz heyecana tanık olmaya davet ediyorum.” dedi. Basın toplantısında söz alan son iki yılın Turkish Airlines Open şampiyonu Justin Rose ise; “Turkish Airlines Open’ı ard arda üç kez kazanma şansına sahip olmak çok keyifli ancak, Türkiye ile ilgili muhteşem anılarım dünyanın en iyi oyuncularının burada buluştukları 2012 yılına kadar uzanıyor. O günden bugüne bu turnuvanın her geçen gün daha da güçlendiğini görmek heyecan vericiydi. Burada iyi oynamış olmamın da etkisiyle Türkiye’deki golf severler yoğun bir biçimde beni destekliyor.” dedi.
ALO 145 SPORCU DANIŞMA HATTI BİLGİLENDİRME
2022-05-18

Türkiye Golf Federasyonu’nun 2022 yılı eğitim faaliyetleri kapsamında yıl içerisinde açmayı planladığı 2. Kademe Antrenörlük Kursu için ön başvuru kaydı açılacaktır.

2. Kademe Antrenörlük Kursu’na katılacak antrenörlerin; 1. Kademe Yardımcı Antrenörlük belgesine sahip olması, 2. Kademe Temel Eğitim derslerinden geçmiş olması, 22.0 handikap ve altında handikapa sahip olması gerekmektedir. 

Bu kriterler tamamlandığında antrenörler, Federasyonumuzun açacağı Uygulamalı eğitime katılabileceklerdir.

Not: Denklik ile 2. Kademe Antrenör Kursu’na katılacak olan antrenörler, belirli kriterlerden muaf olacaktır. 

Detaylı bilgiye, Federasyonumuzun aşağıda belirtilen iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

TGF Ankara Ofis :0312 309 39 45

Gül Erkan : 0534 893 17 51

Duyuruların Devamı İçin Tıklayın