Cumhuriyet Kupası’nda Birinci Gün Müsabakaları Tamamlandı

Cumhuriyet Kupası’nda Birinci Gün Müsabakaları Tamamlandı

Türkiye Golf Federasyonu’nun katkılarıyla Klassis Golf Kulübü tarafından düzenlenen Cumhuriyet Kupası, 28 Ekim tarihinde Silivri’de yer alan Marmara Golf Sahası’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başladı.

Erkekler C kategorisi, kadınlar B kategorisi, genç erkekler ve genç kızlar kategorisinde düzenlenen müsabakaların ilk gününde 9 kulüpten 29’u genç, toplamda 72 oyuncu sahaya çıktı.

Erkekler C kategorisinde Kuşadası Golf Kulübü’nden Sinan Emre Şekerci 51 stableford skorla birinci, Klassis Golf Kulübü’nden Mehmet Sait Oğuz 44 stableford skorla ikinci, Ataşehir Golf Kulübü’nden Çağatay Demirayak 43 stableford skorla üçüncü, kadınlar B kategorisinde Kemer Golf Kulübü’nden Lara Biter 47 stableford skorla birinci, Klassis Golf Kulübü’nden Ayşe Ayan 42 stableford skorla ikinci ve Ataşehir Golf Kulübü’nden Klaudia Sapmaz Szibilla 39 stableford skorla üçüncü oldu.

Genç erkekler kategorisindeyse Marmara Golf Kulübü’nden Mustafa Gürkan Özyazıcı 41 stableford skorla birinci, Kemer Golf Kulübü oyuncularından Hasan Demir Bayram 40 stableford skorla ikinci, Can Özdemir 38 stableford skorla üçüncü, genç kızlarda Ataşehir Golf Kulübü’nden Alya Su Çiğdem 46 stableford skorla birinci, İGGA’dan Ilgın Zeynep Denizci 45 stableford skorla ikinci, İstanbul Golf Kulübü’nden Yıldız Mina Yıldırım 45 stableford skorla üçüncü olarak müsabakayı tamamladı.

Dereceye girenlere ödüllerini Türkiye Golf Federasyonu İdari Direktörü Raif Özgür Hacıbektaşoğlu, Klassis Golf Kulübü Onursal Başkanı Serdar Candar ve Klassis Golf Kulübü Kaptanı Sedat Devrim verdi.

Cumhuriyet Kupası, 29 Ekim Perşembe günü Erkekler A, B ve Kadınlar A kategorilerinde yapılacak müsabakaların ardından tamamlanacak.
ALO 145 SPORCU DANIŞMA HATTI BİLGİLENDİRME
2020-08-26

Antrenörlerin gelişimine katkı sağlamak ve çalışmalarına bilimin ışığı altında rehberlik etmek amacıyla hazırlanarak yürürlüğe giren yeni Antrenör Eğitimi Yönetmeliğine göre Antrenör Eğitim Sistemi Temel (Teorik) ve Uygulama Eğitimi olarak 2 aşamadan oluşmaktadır. Temel Eğitim uzaktan eğitim modeli ile Anadolu Üniversitesi ile imzalanan protokol kapsamında Açıköğretim Fakültesi bünyesinde yürütülecektir. Temel Eğitimi ve Sınavı 90 gün olarak planlanmış olup 10 gün başvuru-2 ay 10 gün eğitim–10 gün sınav ve değerlendirme süreci olarak belirlenmiştir.  Antrenörlük mesleğine adım atmak isteyenlerin ve mevcut antrenör belgesinin kademesini yükseltmek isteyenlerden muafiyet hakkı bulunmayanların Temel Eğitim başvuruları 26 Ağustos-06 Eylül 2020 tarihleri arasında e-Devlet Kapısı-GSB-Spor Bilgi Sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir.  Temel Eğitimde başarılı olan adaylar ilgili federasyonca açılacak olan uygulama eğitimine katılacak olup uygulama eğitimi ve sınavında başarılı olmaları halinde antrenör belgelerini alabileceklerdir.Detaylı bilgi için http://sporegitim.gsb.gov.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Duyuruların Devamı İçin Tıklayın