Cumhuriyet Kupası’nda Birinci Gün Müsabakaları Tamamlandı

Cumhuriyet Kupası’nda Birinci Gün Müsabakaları Tamamlandı

Türkiye Golf Federasyonu’nun katkılarıyla Klassis Golf Kulübü tarafından düzenlenen Cumhuriyet Kupası, 28 Ekim tarihinde Silivri’de yer alan Marmara Golf Sahası’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başladı.

Erkekler C kategorisi, kadınlar B kategorisi, genç erkekler ve genç kızlar kategorisinde düzenlenen müsabakaların ilk gününde 9 kulüpten 29’u genç, toplamda 72 oyuncu sahaya çıktı.

Erkekler C kategorisinde Kuşadası Golf Kulübü’nden Sinan Emre Şekerci 51 stableford skorla birinci, Klassis Golf Kulübü’nden Mehmet Sait Oğuz 44 stableford skorla ikinci, Ataşehir Golf Kulübü’nden Çağatay Demirayak 43 stableford skorla üçüncü, kadınlar B kategorisinde Kemer Golf Kulübü’nden Lara Biter 47 stableford skorla birinci, Klassis Golf Kulübü’nden Ayşe Ayan 42 stableford skorla ikinci ve Ataşehir Golf Kulübü’nden Klaudia Sapmaz Szibilla 39 stableford skorla üçüncü oldu.

Genç erkekler kategorisindeyse Marmara Golf Kulübü’nden Mustafa Gürkan Özyazıcı 41 stableford skorla birinci, Kemer Golf Kulübü oyuncularından Hasan Demir Bayram 40 stableford skorla ikinci, Can Özdemir 38 stableford skorla üçüncü, genç kızlarda Ataşehir Golf Kulübü’nden Alya Su Çiğdem 46 stableford skorla birinci, İGGA’dan Ilgın Zeynep Denizci 45 stableford skorla ikinci, İstanbul Golf Kulübü’nden Yıldız Mina Yıldırım 45 stableford skorla üçüncü olarak müsabakayı tamamladı.

Dereceye girenlere ödüllerini Türkiye Golf Federasyonu İdari Direktörü Raif Özgür Hacıbektaşoğlu, Klassis Golf Kulübü Onursal Başkanı Serdar Candar ve Klassis Golf Kulübü Kaptanı Sedat Devrim verdi.

Cumhuriyet Kupası, 29 Ekim Perşembe günü Erkekler A, B ve Kadınlar A kategorilerinde yapılacak müsabakaların ardından tamamlanacak.
ALO 145 SPORCU DANIŞMA HATTI BİLGİLENDİRME
2021-02-08

2021 TÜRKİYE DOPİNGLE MÜCADELE TALİMATI YAYINLANDI

Türkiye Dopingle Mücadele Talimatı, Dünya Dopingle Mücadele Ajansı (WADA) tarafından yayımlanan 2021 Dünya Dopingle Mücadele Kuralları ile uyumlu hale getirilmesi amacıyla yeniden düzenlenmiş olup WADA’nın onayı ve Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu Yönetim Kurulu’nun 22 Aralık 2020 tarihli kararı ile 1 Ocak 2021 tarihinde yürürlüğe girmiştir.

Bu sayede, 2021 yılı Türkiye Dopingle Mücadele Talimatı ile dünya çapında tüm sporcular ve kuruluşlar için geçerli olan sporda dopingle mücadele kuralları ile uyumluluk sağlanmıştır.

Türkiye Dopingle Mücadele Talimatı’nın Türkçe ve İngilizce metinlerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Türkiye Dopingle Mücadele Talimatı 2021

Turkish Anti-Doping Regulation 2021

Duyuruların Devamı İçin Tıklayın