TGF Türkiye Golf Turu Seçme Müsabakaları Antalya’da Yapıldı

TGF Türkiye Golf Turu Seçme Müsabakaları Antalya’da Yapıldı

Türkiye Golf Federasyonu'nun 2023 yılı faaliyet programında yer alan TGF Türkiye Golf Turu Seçme müsabakaları, 14-15 Ocak tarihleri arasında Antalya Belek’te yer alan Antalya Golf Kulübü’nün The Pasha Golf Sahası’nda yapıldı.

İki gün üzerinden oynanan eleme müsabakalarına Klassis Golf Kulübü, Kemer Golf Kulübü, Ankara Golf Kulübü, Carya Golf Kulübü, Sueno Golf Kulübü, Bodrum Golf Kulübü, İstanbul Gençler Golf Akademisi, Olympos Golf Kulübü, Moda Golf Kulübü, Antalya Bahçeşehir Koleji SK., Regnum Golf Kulübü, Ataşehir Golf Kulübü, 19 Mayıs Samsun Golf Kulübü, İstanbul Golf Kulübü, Gloria Golf Kulübü, National BGK., Antalya Gençler Golf Spor Kulübü ve Ankara Golf Kulübü’nden 27’si erkek toplam 57 sporcu katıldı.

İki gün oynanan sıralama turnuvası sonrası, oyuncunun müsabakalardaki en düşük skoru değerlendirildi.

TGF Türkiye Golf Turu, bu yıl hem kadınlarda hem de erkeklerde, A ve B olmak üzere iki farklı kategoride organize edilecek. Katılımcı sayısı her kategoride en fazla 9 erkek ve 9 kadın sporcu ile sınırlandırılacak.

2023 Türkiye Golf Turu A kategorisi toplam 6 ayak, B kategorisi ise 4 ayak olarak oynanacak ve tüm kategorilerde her bir ayak 3 raunddan oluşacak. Bu şekilde A kategorisi oyuncuları toplam 18 raund, B kategorisi oyuncuları ise toplam 12 raund oynayacak.
ALO 145 SPORCU DANIŞMA HATTI BİLGİLENDİRME Duyuruların Devamı İçin Tıklayın