Golfçüler, TGF Türkiye Kulüpler Arası Golf Turu Finali İçin İstanbul’da Buluşuyor

Golfçüler, TGF Türkiye Kulüpler Arası Golf Turu Finali İçin İstanbul’da Buluşuyor

Türkiye Golf Federasyonu’nun, golf kulüpleri arasında sportif rekabet ortamının desteklenmesi, kulüp üyesi sporcuların takım olarak yüksek standartlı yarışma koşullarında yarışmaları ve golf camiasındaki dostlukların pekiştirilmesi amacıyla bu yıl ikincisini düzenlediği TGF Türkiye Kulüpler Arası Golf Turu’nun final müsabakası yarın İstanbul Silivri’de başlıyor.

Türkiye Golf Federasyonu’nun faaliyet takviminde yer alan TGF Türkiye Kulüpler Arası Golf Turu’nun B kategorisi dördüncü ve final ayağı olan müsabakalar, 26-27 Ağustos 2023 tarihlerinde İstanbul'da oynanacak. 

TGF Silivri Golf Sahası’nda gerçekleştirilecek TGF Türkiye Kulüpler Arası Golf Turu 4. Ayak müsabakası B kategorisinde mücadele edecek Ankara Golf Kulübü, Regnum Golf Country Bodrum Kulübü, Bodrum Golf Kulübü, İstanbul Golf Kulübü, Regnum Golf Country Ankara Kulübü, Kemer Golf Kulübü, Klassis Golf Kulübü, Taurus Golf Kulübü, Ataşehir Golf Kulübü, Cullinan Golf Kulübü, 19 Mayıs Samsun Golf Kulübü, İzmir Golf Kulübü, Kuşadası Golf Kulübü sporcularının bulunduğu 13 takımdan 102 oyuncu sahaya çıkacak.

Oynanan ayakların sonunda puanların toplandığı ve bir genel klasman tablosunun oluşturulduğu şampiyonada, son ayak oynandıktan sonra en yüksek puanı toplayan takım Tur Şampiyonu olacak.

Bu puan sistemine göre oynanan üç ayak sonunda B kategorisinde Ankara Golf Kulübü takımı 68 puanla birinci, Regnum Golf Country Bodrum Kulübü takımı 67 puanla ikinci, İstanbul Golf Kulübü takımı 62 puanla üçüncü sırada bulunuyor.

TGF Türkiye Kulüpler Arası Golf Turu’nun A kategorisi final müsabakaları ise 2-3 Eylül 2023 tarihlerinde İstanbul Silivri’de yer alan TGF Silivri Golf Sahası’nda oynanacak.
ALO 145 SPORCU DANIŞMA HATTI BİLGİLENDİRME
2023-11-26

Türkiye Golf Federasyonu 07– 14 Aralık 2023 tarihleri Arasında Kış Kampı organize edecektir.

Türkiye Golf Federasyonu Kış Kampı, Antalya Golf Kulübü’nde 07– 14 Aralık 2023 tarihleri arasında organize edilecektir. Kampa davet edilen sporcular, TGF Milli Takımlar Komitesi ve Milli Takımlar Teknik Direktörü Keith Covaney ve ekibi tarafından belirlenen kriterlere göre davet edilmiş ve kampa davet edilen sporcularda aranan kriterler aşağıdaki gibi belirlenmiştir:
•    Türk vatandaşı olmaları
•    Türkiye adına milli müsabakalarda oynamak için bir engellerinin olmaması,
•    16 yaş altında olanların (2008 veya daha sonrası) 9.4 veya daha iyi handikapa sahip olmaları,
•    17-22 yaş aralığında (2002 – 2007 arası) olanların ise 5.0 veya daha iyi bir handikapa sahip olmaları

NOT: Handikap kriterleri çalışmaların yapıldığı 01.11.2023 tarihi itibari ile değerlendirilmiştir.

Bu kriterler uygulanarak yapılan çalışma sonucunda 16 kadın ve 15 erkek olmak üzere toplam 31 sporcu kampa davet edilmiştir. Sporcularımıza ve teknik ekibimize keyifli ve verimli bir kamp süreci diliyoruz.

2023-11-13

27-30 Kasım 2023 tarihleri arasında İstanbul’da bulunan TGF Silivri Golf Sahası’nda yapılması planlanan 1. Kademe Yardımcı Antrenör Kursu, aynı tarihte Ataşehir Golf Kulübü'nde yapılmak üzere yeri değiştirilmiştir.  Başvurular 14-24 Kasım 2023 tarihleri arasında yapılacaktır.

1. Kademe Yardımcı Antrenör Kursu Duyurusu Metni 

1. Kademe Yardımcı Antrenör Kursu Ders Programı

1. Kademe Yardımcı Antrenör Kursu için Banka Ödeme Bilgileri

Duyuruların Devamı İçin Tıklayın