TGF Golf Milli Takım için Eğitim ve Altyapı Çalışmaları, TGF Milli Takımlar Baş Antrenörü Keith Coveney önderliğinde İstanbul’da devam ediyor

TGF Golf Milli Takım için Eğitim ve Altyapı Çalışmaları, TGF Milli Takımlar Baş Antrenörü Keith Coveney önderliğinde İstanbul’da devam ediyor

Türkiye Golf Federasyonu’nun Golf Milli Takım kadrosu altyapısı için sporcuların müsabakalara daha iyi hazırlanabilmeleri, mevcut performansları ile kondisyonlarının gözlenmesi, oyun yeteneklerinin geliştirilmesi ve tecrübelerinin arttırılmasına yönelik çalışmaları sürüyor.

Bu kapsamda, TGF Milli Takımlar Baş antrenörü Keith Coveney ile TGF Milli Takım Baş antrenör yardımcısı Gencer Özcan’ın önderliğinde Ankara, İstanbul, Bodrum ve Antalya’da TGF Milli Takımı için eğitim ve alt yapı çalışmaları yapılacak. 

Çalışmaların ilki 6 - 8 Ekim 2023’ tarihlerinde Ankara ve Samsun’daki kulüplerden gelen 11 - 14 yaş grubu şampiyona sahası (18 çukur oyucusu) oyuncularıyla başlamıştı.

Çalışmaların ikincisi 9-12 Ekim 2023 tarihleri arasında İstanbul’da devam ediyor.

TGF Silivri Golf Sahası’nda yapılan çalışmada sporcular, putting green, short game oyunları, saha oyun stratejileri ve teknik antrenmanlar gibi programa tabii tutuluyorlar.

 
ALO 145 SPORCU DANIŞMA HATTI BİLGİLENDİRME
2023-11-26

Türkiye Golf Federasyonu 07– 14 Aralık 2023 tarihleri Arasında Kış Kampı organize edecektir.

Türkiye Golf Federasyonu Kış Kampı, Antalya Golf Kulübü’nde 07– 14 Aralık 2023 tarihleri arasında organize edilecektir. Kampa davet edilen sporcular, TGF Milli Takımlar Komitesi ve Milli Takımlar Teknik Direktörü Keith Covaney ve ekibi tarafından belirlenen kriterlere göre davet edilmiş ve kampa davet edilen sporcularda aranan kriterler aşağıdaki gibi belirlenmiştir:
•    Türk vatandaşı olmaları
•    Türkiye adına milli müsabakalarda oynamak için bir engellerinin olmaması,
•    16 yaş altında olanların (2008 veya daha sonrası) 9.4 veya daha iyi handikapa sahip olmaları,
•    17-22 yaş aralığında (2002 – 2007 arası) olanların ise 5.0 veya daha iyi bir handikapa sahip olmaları

NOT: Handikap kriterleri çalışmaların yapıldığı 01.11.2023 tarihi itibari ile değerlendirilmiştir.

Bu kriterler uygulanarak yapılan çalışma sonucunda 16 kadın ve 15 erkek olmak üzere toplam 31 sporcu kampa davet edilmiştir. Sporcularımıza ve teknik ekibimize keyifli ve verimli bir kamp süreci diliyoruz.

2023-11-13

27-30 Kasım 2023 tarihleri arasında İstanbul’da bulunan TGF Silivri Golf Sahası’nda yapılması planlanan 1. Kademe Yardımcı Antrenör Kursu, aynı tarihte Ataşehir Golf Kulübü'nde yapılmak üzere yeri değiştirilmiştir.  Başvurular 14-24 Kasım 2023 tarihleri arasında yapılacaktır.

1. Kademe Yardımcı Antrenör Kursu Duyurusu Metni 

1. Kademe Yardımcı Antrenör Kursu Ders Programı

1. Kademe Yardımcı Antrenör Kursu için Banka Ödeme Bilgileri

Duyuruların Devamı İçin Tıklayın