TGF 100. Yıl Cumhuriyet Kupası Şampiyonu Hasan Ceylan Oldu

TGF 100. Yıl Cumhuriyet Kupası Şampiyonu Hasan Ceylan Oldu

Türkiye Golf Federasyonu’nun 2023 faaliyet takviminde yer alan ve İstanbul Airport (İGA) ana sponsorluğunda gerçekleştirilen “TGF 100. YIL CUMHURİYET KUPASI”, 27-28 Ekim tarihlerinde Antalya Belek’te oynandı.

Antalya Golf Kulübü’nün PGA Sultan Golf Sahası’nda düzenlenen “TGF 100. YIL CUMHURİYET KUPASI”na, 20 kulüpten 100’ün üzerinde oyuncu katıldı.

Müsabakalar, Cumhuriyetimizin 100. yılında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının aziz hatırası için saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

İki gün süren müsabakalar sonunda erkekler grossta Regnum Golf & Country Bodrum Kulübü’nden Hasan Ceylan toplamda 135 (-9) gross skorla, kadınlar gross skorda ise Bodrum Golf Kulübü’nden Zeynep Süalp toplamda 143 (-1) gross skorla birinci oldu. 

Oynadığı iki raund sonunda elde ettiği bu skorla turnuvanın en iyi skorunun sahibi olan Hasan Ceylan, TGF 100. Yıl Cumhuriyet Kupası’nın şampiyonu oldu ve kupanın üzerine adını yazdırdı.

Bu anlamlı günde kupayı almanın gururunu yaşadığını dile getiren Hasan Ceylan, “Öncelikle TGF Başkanı Yıldırım Demirören’e, TGF Yönetim Kurulu’na ve bu anlamlı günde Antalya Golf Kulübü’nde bizleri ağırlayan Ali Akkanat ve Yasin Akkanat ile turnuvada emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Belki yüzden fazla kupam vardır ama Cumhuriyetimizin 100. yılında, TGF 100. Yıl Cumhuriyet Kupası’nı almak benim için çok anlamdıydı. Bu kupayı almak için ayrı bir motivasyonla çıktım sahaya. Huzurunuzda bu kupayı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve bu vatan uğruna canını siper eden silah arkadaşlarına armağan ediyorum.” ifadelerinde bulundu.

Erkekler A kategorisinde Taurus Golf Kulübü’nden Ahmet Çağıl toplamda 131 net skorla birinci, Regnum Golf & Country Bodrum Kulübü’nden Hasan Ceylan toplamda 132 net skorla ikinci, Titanic Golf Kulübü’nden Emre Bahtoğlu toplamda 140 net skorla üçüncü, kadınlar A kategorisinde Kemer Golf Kulübü’nden Beyhan Goldman Benardete toplamda 148 net skorla birinci, Bodrum Golf Kulübü’nden Zeynep Süalp toplamda 149 net skorla ikinci, National BGK’dan Ayşe Demir toplamda 159 net skorla üçüncü sırada turnuvayı tamamladı. 

Erkekler B kategorisinde Taurus Golf Kulübü’nden Ercan Çek toplamda 78 stableford puanla birinci, Korineum Golf Kulübü’nden Soner Yetkili toplamda 77 stableford puanla ikinci, Klassis Golf Kulübü’nden Osman Emre Aytekin toplamda 72 stableford puanla üçüncü, kadınlar B kategorisinde Bodrum Golf Kulübü’nden Burcu Mangör toplamda 67 stableford puanla birinci, Kemer Golf Kulübü’nden Nursel Çökelek toplamda 64 stableford puanla ikinci, 19 Mayıs Samsun Golf Kulübü’nden İnci Görgülü toplamda 60 stableford skorla üçüncü basamakta yer aldı.

Erkekler C kategorisinde ise Kemer Golf Kulübü’nden Murat Kader toplamda 74 stableford puanla birinci, Taurus Golf Kulübü’nden Devran Yıldırım toplamda 73 stableford puanla ikinci, Ataşehir Golf Kulübü’nden Cüneyt Sapmaz toplamda 71 stableford puanla üçüncü oldu.

Dereceye giren sporculara ödüllerini TGF Başkan Vekilleri Mehmet Dora ve Ali Özdoğan, Yönetim Kurulu Üyelerinden Murat Karaduman, Recep Turan, Yasin Akkanat, İlker Erdoğan ile Akkanat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Akkanat takdim etti. 




ALO 145 SPORCU DANIŞMA HATTI BİLGİLENDİRME
2023-11-26

Türkiye Golf Federasyonu 07– 14 Aralık 2023 tarihleri Arasında Kış Kampı organize edecektir.

Türkiye Golf Federasyonu Kış Kampı, Antalya Golf Kulübü’nde 07– 14 Aralık 2023 tarihleri arasında organize edilecektir. Kampa davet edilen sporcular, TGF Milli Takımlar Komitesi ve Milli Takımlar Teknik Direktörü Keith Covaney ve ekibi tarafından belirlenen kriterlere göre davet edilmiş ve kampa davet edilen sporcularda aranan kriterler aşağıdaki gibi belirlenmiştir:
•    Türk vatandaşı olmaları
•    Türkiye adına milli müsabakalarda oynamak için bir engellerinin olmaması,
•    16 yaş altında olanların (2008 veya daha sonrası) 9.4 veya daha iyi handikapa sahip olmaları,
•    17-22 yaş aralığında (2002 – 2007 arası) olanların ise 5.0 veya daha iyi bir handikapa sahip olmaları

NOT: Handikap kriterleri çalışmaların yapıldığı 01.11.2023 tarihi itibari ile değerlendirilmiştir.

Bu kriterler uygulanarak yapılan çalışma sonucunda 16 kadın ve 15 erkek olmak üzere toplam 31 sporcu kampa davet edilmiştir. Sporcularımıza ve teknik ekibimize keyifli ve verimli bir kamp süreci diliyoruz.

2023-11-13

27-30 Kasım 2023 tarihleri arasında İstanbul’da bulunan TGF Silivri Golf Sahası’nda yapılması planlanan 1. Kademe Yardımcı Antrenör Kursu, aynı tarihte Ataşehir Golf Kulübü'nde yapılmak üzere yeri değiştirilmiştir.  Başvurular 14-24 Kasım 2023 tarihleri arasında yapılacaktır.

1. Kademe Yardımcı Antrenör Kursu Duyurusu Metni 

1. Kademe Yardımcı Antrenör Kursu Ders Programı

1. Kademe Yardımcı Antrenör Kursu için Banka Ödeme Bilgileri

Duyuruların Devamı İçin Tıklayın