Antalya’da Kazanan Türkiye Takımı Oldu..

Antalya’da Kazanan Türkiye Takımı Oldu..

Türkiye Golf Federasyonu ve Kazakistan Golf Federasyonu’nun iş birliğiyle gerçekleştirilen iki ülke arasındaki müsabaka, 4-6 Haziran 2024 tarihleri arasında Antalya Belek’te oynandı. Turnuvada Türkiye ve Kazakistan takımlarımdan toplamda 48 golfçü yer aldı.

Turnuva, Türkiye Golf Federasyonu ve Kazakistan Golf Federasyonu, ülke federasyonları arasındaki ilişkilerinin, geliştirilmesi ve güçlendirilmesini amacıyla düzenledi. 

Antalya Golf Kulübü’nün PGA Sultan Golf  Sahası’nda oynanan müsavkada, Türkiye’den ve Kazakistan takımlarımdan 24’er oyuncu sahaya çıktı. Türkiye takımının içerisinde Türkiye’nin yanı sıra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden, Kazakistan takımının içerisinde Kazakistan’ın yanı sıra Özbekistan ve Kırgızistan’dan da sporcular yer aldı.

Organize edilen bu turnuvada, golfçüler Ryder Cup formatında mücadele ettiler. Üç gün süren müsabakalarda iki gün takım, bir gün bireysel maç yapıldı.

Oynanan oyunların ilk raundunun sonunda Türkiye takımı 10, Kazakistan takımı 3 puan, ikinci raundun sonunda Türkiye takımı 7,5, Kazakistan takımı 5,5 puan, turnuvanın son raundunda ise Türkiye takımı 15,5, Kazakistan takımı 10,5 puan elde etti.

Turnuvayı Türkiye takımı toplamda 33, Kazakistan takımı ise toplamda 19 puanla tamamladı. Türkiye takımı elde ettiği bu puanla turnuvanın kazananı oldu.

Final raundunun ardından düzenlenen ödül gecesinde şampiyon Türkiye takımına kupasını, Kazakistan Golf Federasyonu Başkanı Berik Kaniyev takdim etti.

 
ALO 145 SPORCU DANIŞMA HATTI BİLGİLENDİRME Duyuruların Devamı İçin Tıklayın