Rose, Kraliyet Onur Nişanı'na layık görüldü

Rose, Kraliyet Onur Nişanı'na layık görüldü

Geçtiğimiz sene Rio'da düzenlenen Olimpiyat oyunlarında altın madalya kazanan Justin Rose, Kraliçe'nin 2017 yeni yıl onur listesinde yer aldı.

Rose, Rio de Janeiro'daki başarılarından dolayı MBE (İngiliz İmparatorluğu Onur Nişanı) ünvanına layık görüldü.

MBE'e layık görülen Rose, bunun kendisi için büyük bir onur olduğunu belirterek; "Olimpiyatlara katılıp altın madalya alacak kadar şanslı olmak, beklediğim değil ama umut ettiğim bir şeydi."Olimpiyat tecrübesi benim ulaşabildiğim en üst limitti. Yaptıklarımı elde edebilmek ve daha sonra çalışmalarınızın bu şekilde tanınmasını sağlamak inanılmaz" dedi.

36 yaşındaki başarılı oyuncu, golfün olimpiyatlara yeniden dahil edilmesinin ardından, Rio’daki Open şampiyonu ve Ryder Cup takım arkadaşı Henrik Stenson'un 2 vuruş önünde oyunu tamamlayarak zafere ulaşıp, 112 yıl sonra altın madalya kazanan ilk golfcü olmuştu.

Rose’un Olimpiyatlarda kazandığı altın madalyayla beraber  toplamda 67 madalya alan İngiliz sporcular, 1908’den bu yana en başarılı olimpiyatlarını geçirdiler.

Olimpiyatlara golfün tekrar dahil edilmesinin çok özel bir tecrübe olduğunu vurgulayan Rose, olimpiyatlar süresince golfe karşı negatifliğin kaybolduğunu ve insanların golfü sevdiğini belirtti. Sözlerine devam eden başarılı oyuncu; "Taraftarlarımızı mutlu tutmalıyız ve oyunumuzu taban seviyelerinde büyütmeliyiz.  Olimpiyatlar gerçekten buna yardımcı olabilir." Dedi.

2017 yılındaki en büyük hedefinin Major Şampiyonası'nı kazanmak olduğunu belirten Justin Rose, bu tür büyük turnuvaları kazanmak için bütün yıl konsantre olduğunu, böylece formunda yükselme hissettiğini söyledi.

İngiliz Olimpiyat Birliği Başkanı Sir Hugh Robertson ise bu yılın İngiliz takımları için "dikkat çekici ve gerçekten unutulmaz" olduğunu vurgularken, “Olimpiyatların mümkün olan en iyi şekilde tanınmasıyla böylesine yüksek bir sonuca varmak, onların tarihi başarılarının kanıtı" dedi.
ALO 145 SPORCU DANIŞMA HATTI BİLGİLENDİRME
2020-08-26

Antrenörlerin gelişimine katkı sağlamak ve çalışmalarına bilimin ışığı altında rehberlik etmek amacıyla hazırlanarak yürürlüğe giren yeni Antrenör Eğitimi Yönetmeliğine göre Antrenör Eğitim Sistemi Temel (Teorik) ve Uygulama Eğitimi olarak 2 aşamadan oluşmaktadır. Temel Eğitim uzaktan eğitim modeli ile Anadolu Üniversitesi ile imzalanan protokol kapsamında Açıköğretim Fakültesi bünyesinde yürütülecektir. Temel Eğitimi ve Sınavı 90 gün olarak planlanmış olup 10 gün başvuru-2 ay 10 gün eğitim–10 gün sınav ve değerlendirme süreci olarak belirlenmiştir.  Antrenörlük mesleğine adım atmak isteyenlerin ve mevcut antrenör belgesinin kademesini yükseltmek isteyenlerden muafiyet hakkı bulunmayanların Temel Eğitim başvuruları 26 Ağustos-06 Eylül 2020 tarihleri arasında e-Devlet Kapısı-GSB-Spor Bilgi Sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir.  Temel Eğitimde başarılı olan adaylar ilgili federasyonca açılacak olan uygulama eğitimine katılacak olup uygulama eğitimi ve sınavında başarılı olmaları halinde antrenör belgelerini alabileceklerdir.Detaylı bilgi için http://sporegitim.gsb.gov.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

2020-08-07

Üniversitelerin Spor Bilimleri Fakültelerine Öğrenci Alımı

Üniversitelerin Spor Bilimleri Fakültelerine ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokullarına Özel Yetenek Seçme Değerlendirme Sistemi ile 2020-2021 dönemi için öğrenciler alınacaktır. Akdeniz Üniversitesi Golf branşlarında faaliyet gösteren öğrencilere ek değerlendirmeler yapmaktadır. Federasyonumuz bünyesinde eğitimlerini tamamlamış ve/veya derece yapmış olan sporcularımızın bu haktan yararlanmaları için ilgili üniversitelerin internet sitelerinden takip etmeleri gerekmektedir. Detaylı bilgi için http://www.akdenizsporbilimleri.com/ sayfasından ulaşabilirsiniz.     

 

Duyuruların Devamı İçin Tıklayın