MCllroy Yılın Vuruşu Ödülünün Sahibi Oldu

MCllroy Yılın Vuruşu Ödülünün Sahibi Oldu

Kuzey İrlandalı golfçü Rory Mcllroy K Kulüp'te yaptığı en son greene yaklaşma vuruşuyla,  European Tour hayranları tarafından 2016 yılının en iyi vuruşu seçildi. 
Bir milyondan fazla vuruşun yapıldığı 2016 Race to Dubai organizasyonunda sadece on oyuncu yılın vuruşu seçmelerine girebildi. Golf severlerin aralık ayı boyunca kullandıkları oylar sonucunda, 5 numaralı tahta sopayla yaptığı vuruş oyların üçte birini aldı.
Turnuvanın son gününde, 18. çukuru oynayan McIIlroy, su engeli, zor bir bayrak pozisyonu ve 230 metrelik vuruşla karşı karşıya kaldı.Bir vuruş farkla liderliğini sürdüren İrlandalı oyuncu, iyi bir vuruşun kendisine kariyerinde ki ilk Ulusal açık şampiyonluğu getireceğini biliyordu. Yaptığı vuruş suyun üzerinden uçarak greene indi ve bayrağa 1 metre kala durdu.
27 yaşındaki oyuncu, “Aslında başlangıç vuruşumun fazla sola gittiğini ve her şeyin bittiğini sandım. Daha önceki günlerde oynadığımdan çok daha uzun bi mesafedeydim. Green başlangıcına 202 metre ve bayrak pozisyonuna 234 metre vardı. Pro-Am oynadığımız gün buna benzer bi atış gerçekleştirmiştim. Aslında kedim JP 4 numaralı demir sopayla vuruş yapmamı önerdi ve rüzgar hızı Pro-Am oynadığımız gün gibiydi. 4 numaralı demir sopayla atış yapmanın beni zorlayacağını hissettim. Pro-Am’de başka bir top daha koyup 5 numaralı tahta sopayla aynı bugün vurduğum atışa benzer bi atış gerçekleştirmiştim. Yani bi nevi antreman yapmış oldum.Bu atışa son gün ihtiyacım olacağını bilmiyordum ama oldu işte." Dedi.
Mcllroy’un vuruşu Scott Hend’in vuruşunu çok az farkla geçti. Hend’in Shenzhen Uluslararasında gerçekleştirdiği Albatros vuruşu oyların 22.3’ünü alırken, Brett Rumford’un ISPS HANDA Perth Uluslararasındaki bunker vuruşuda 3.lüğü aldı. 

Yılın atışı oylaması sonuçları şöyle;
1. Rory McIlroy - Dubai Duty Free Irish Open
2. Scott Hend - Shenzhen International
3. Brett Rumford - ISPS HANDA Perth International
4. Lasse Jensen - Nedbank Golf Challenge hosted by Gary Player
5. Andy Sullivan - 100th Open de France
6. Sergio Garcia - BMW International Open
7. Kristoffer Broberg - Lyonness Open powered by Sporthilfe Cashback Card
8. James Morrison - BMW PGA Championship
9. Rickie Fowler - Abu Dhabi HSBC Golf Championship 
10. Robert Karlsson - Made in Denmark

 
ALO 145 SPORCU DANIŞMA HATTI BİLGİLENDİRME
2020-08-26

Antrenörlerin gelişimine katkı sağlamak ve çalışmalarına bilimin ışığı altında rehberlik etmek amacıyla hazırlanarak yürürlüğe giren yeni Antrenör Eğitimi Yönetmeliğine göre Antrenör Eğitim Sistemi Temel (Teorik) ve Uygulama Eğitimi olarak 2 aşamadan oluşmaktadır. Temel Eğitim uzaktan eğitim modeli ile Anadolu Üniversitesi ile imzalanan protokol kapsamında Açıköğretim Fakültesi bünyesinde yürütülecektir. Temel Eğitimi ve Sınavı 90 gün olarak planlanmış olup 10 gün başvuru-2 ay 10 gün eğitim–10 gün sınav ve değerlendirme süreci olarak belirlenmiştir.  Antrenörlük mesleğine adım atmak isteyenlerin ve mevcut antrenör belgesinin kademesini yükseltmek isteyenlerden muafiyet hakkı bulunmayanların Temel Eğitim başvuruları 26 Ağustos-06 Eylül 2020 tarihleri arasında e-Devlet Kapısı-GSB-Spor Bilgi Sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir.  Temel Eğitimde başarılı olan adaylar ilgili federasyonca açılacak olan uygulama eğitimine katılacak olup uygulama eğitimi ve sınavında başarılı olmaları halinde antrenör belgelerini alabileceklerdir.Detaylı bilgi için http://sporegitim.gsb.gov.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

2020-08-07

Üniversitelerin Spor Bilimleri Fakültelerine Öğrenci Alımı

Üniversitelerin Spor Bilimleri Fakültelerine ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokullarına Özel Yetenek Seçme Değerlendirme Sistemi ile 2020-2021 dönemi için öğrenciler alınacaktır. Akdeniz Üniversitesi Golf branşlarında faaliyet gösteren öğrencilere ek değerlendirmeler yapmaktadır. Federasyonumuz bünyesinde eğitimlerini tamamlamış ve/veya derece yapmış olan sporcularımızın bu haktan yararlanmaları için ilgili üniversitelerin internet sitelerinden takip etmeleri gerekmektedir. Detaylı bilgi için http://www.akdenizsporbilimleri.com/ sayfasından ulaşabilirsiniz.     

 

Duyuruların Devamı İçin Tıklayın