Misyon

Türkiye’deki tüm ulusal ve uluslararası golf faaliyetlerini belirleme, düzenleme ve denetleme yetkisine sahip kurum olarak; golf sporunun sürekli yaygınlaşan, halk sağlığına her yaştan nesillerin gelişimine ve mutluluğuna katkıda bulunmak,

Türkiye’nin dünyada en seçkin ve en beğenilen golf destinasyonlarından birisi olması. Bunları gerçekleştirmek için okullar, kulüpler, yazılı ve görsel basın, ilgili diğer tüm kişi ve kuruluşlarla işbirliği içinde golf sporunun  ülke genelinde tanıtımını, sevilmesini, yaygınlaşmasını sağlamak ve uluslararası müsabakalarda Türkiye’nin  gol sporu alanında rekabet gücünü arttırarak uluslararası golf faaliyetlerinde ülkemizi en üst düzeyde temsil etmek. 

EGA Handicap sistemini ve USGA Course Rating sistemini uygulamak.

The Royal and Ancient Golf Club of St. Andrews'un dünyada genel kabul görmüş kural setini uluslararası standartları ihlal etmeden yerleştirerek uygulamak. 

Eğitimde uluslararası düzeyde rekabet edecek altyapıyı oluşturmak, golf sporunun ülkemiz ekonomisine katkıda bulunacak bir yapıya gelmesi için gereken dönüşümü sağlamak.

Golf sporunun yaygınlaşması, gelişmesi ve bununla beraber gelişen tesislerimizle ülkemiz turizmine, tanıtımına  ve imajına katkıda bulunmak.
ALO 145 SPORCU DANIŞMA HATTI BİLGİLENDİRME
2022-08-04

19.12.2019 tarihi itibariyle Uygulama eğitimlerinde başarısız olarak bütünlemeye kalan kursiyerlerin bütünleme başvuruları Spor Bilgi Sisteminden aktif edilmiştir.

2022-05-18

Türkiye Golf Federasyonu’nun 2022 yılı eğitim faaliyetleri kapsamında yıl içerisinde açmayı planladığı 2. Kademe Antrenörlük Kursu için ön başvuru kaydı açılacaktır.

2. Kademe Antrenörlük Kursu’na katılacak antrenörlerin; 1. Kademe Yardımcı Antrenörlük belgesine sahip olması, 2. Kademe Temel Eğitim derslerinden geçmiş olması, 22.0 handikap ve altında handikapa sahip olması gerekmektedir. 

Bu kriterler tamamlandığında antrenörler, Federasyonumuzun açacağı Uygulamalı eğitime katılabileceklerdir.

Not: Denklik ile 2. Kademe Antrenör Kursu’na katılacak olan antrenörler, belirli kriterlerden muaf olacaktır. 

Detaylı bilgiye, Federasyonumuzun aşağıda belirtilen iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

TGF Ankara Ofis :0312 309 39 45

Gül Erkan : 0534 893 17 51

Duyuruların Devamı İçin Tıklayın