Tarihçe

Türkiye'de Golf

İlk golf kulübü 1895 yılında şimdi İstanbul Golf Kulübü olarak bilinen Constantinapole Golf Kulübü olarak kurulmuştur.Daha sonra 1990 yıllarının başlarında İstanbul 'da Klassis Golf Kulübü ve Kemer Golf Kulübü kurulmuştur.Bugün golf Antalya!nın Belek bölgesindeki çeşitli golf sahalarının yapımıyla hızla gelişmeye devam ediyor.

Halen faaaliyetlerini sürdürmekte olan Türkiye Golf Federasyonu ise,12.02.1996 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın MDK/26 sayılı kararı ile Sayın Raif Bilir'in şahsi gayretleri ile kuruldu.24.01.2001 tarihine kadar federasyon başkanlığını başarı ile yürüten Sayın Raif Bilir bu tarihte başkanlık görevini Sayın Ahmet Ağaoğlu'na devretti.

Gelişmiş vizyonu ve çalışkan ekibiyle hedeflerini çok net ortaya koyan,genç ve dinamik bir federasyon olan Türkiye Golf Federasyonu 1996 yılından beri yoğun bir biçimde faaliyetlerini sürdürerek bugüne kadar gerek ulusal gerekse uluslararası alanda büyük aşamalar katetti ve 9 Eylül 2005 tarihinde özerklik statüsüne kavuştu.

Türkiye Golf Federasyonu'nun son yıllarda gerçekleştirdiği önemli faaliyetler,ilgili yıllara ait Faaliyet Raporlarından alınabilir.
ALO 145 SPORCU DANIŞMA HATTI BİLGİLENDİRME Duyuruların Devamı İçin Tıklayın